هیرمانا
سه شنبه , تیر ۲۲ ۱۴۰۰
خانه / خرما مضافتی بسته بندی / صادرات خرما مضافتی بسته بندی درجه یک ایران

صادرات خرما مضافتی بسته بندی درجه یک ایران

صادرات خرما مضافتی بسته بندی درجه یک از ایران با بهترین سطح کیفیت به کشورهای مختلفی انجام می شود. برای آگاهی از قیمت فروش خرما مضافتی صادراتی، لیست قیمت را از مشاوران ما درخواست کنید.
در بازار جهانی، کشورهای زیادی به چشم می خورند که هر یک قطب تولیدی محصول خاصی بوده و از روی همان محصول در بازار شناخته می شوند. ایران هم در تولید محصولات متنوعی پیشرو بوده که یکی از آن ها خرما می باشد.
خرما در ایران گونه های بسیار متنوعی دارد که نه تنها در بازار داخلی، بلکه در بازار خارجی هم مورد توجه عموم قرار گرفته است. در میان این گونه های متنوع خرما، خرمایی با نام خرما مضافتی یافت می شود که در ابتدایی ترین بخش مفصلاً راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

خرما مضافتی و بسته بندی آن

خرما مضافتی در واقع یک خرمای درشت و گوشتی است که رنگ رطب آن بسیار تیره بوده و پوست براقی دارد. این خرما یک خرمای تجاری محسوب شده که آن را در بازار جهانی با طعم فوق العاده اش می شناسند.
خرما مضافتی را همه به خرمای بومی استان کرمان و شهرستان بم می شناسند. البته در دیگر شهرهای کرمان هم این خرما کشت می شود که کیفیتی به اندازه خرما مضافتی بم نخواهد داشت.
این خرما زمانی که از ۲۸ هزار هکتار زمین های زراعی بم برداشت می شود، در اختیار کارخانه های بسته بندی قرار می گیرد. در این کارخانه ها بعد از آماده سازی کامل خرما مضافتی، آن را به دو شکل بسته بندی می کنند:

 • بسته بندی با وزن های مشخص مناسب برای صادرات
 • بسته بندی با وزن های مشخص مناسب برای عرضه در بازار داخلی

البته بد نیست بدانید که خرماهای مضافتی حتی به صورت فله ای هم در بازار توزیع می شوند و مناسب برای کسانی هستند که به دنبال خرید خرما مضافتی با قیمت دست اول بوده و مصارفی به جز مصارف خوراکی آن دارند.
زیرا اگر قرار باشد از خرما مضافتی برای پذیرایی از میهمان استفاده شود، بهترین نوع آن از طرف خریدار انتخاب می گردد.

صادرات خرما مضافتی بسته بندی

چگونه خرما مضافتی درجه یک را بشناسیم؟

برای خرید خرما مضافتی درجه یک، چگونگی تشخیص کیفیت آن بسیار حائز اهمیت است. یعنی در پروسه خرید، لازم است نکاتی از طرف خریدار رعایت شود تا بتواند به خرمایی مرغوب و باکیفیت دسترسی پیدا کند.
با توجه به موارد زیر در پروسه خرید، می توان به خرما مضافتی درجه یک دست پیدا کرد:

 • خرمایی را خریداری کنید که تمام ویژگی های خرما مضافتی از قبیل درشت بودن، گوشتی بودن، داشتن پوست تیره و … را دارا باشد.
 • خرمایی را تهیه نمایید که به صورت مرتب در بسته بندی قرار گرفته و تحت فشار نیست که سبب له شدن آن شود.
 • خرمایی را بخرید که فاقد هرگونه ضایعات و آشغال هایی همچون برگ، شاخه و … باشد.
 • خرمایی را تهیه کنید که لیز و لزج نشده و کاملاً تازه و مرغوب باشد.

البته چنین نکاتی زیاد هستند که ما به بیان مهمترین آن ها در اینجا بسنده کرده و به شما خط دادیم تا چگونه خرما مضافتی درجه یک و مرغوب را تهیه نمایید.
اصولاً خرماهای صادراتی مضافتی از کیفیت و سطح مرغوبیت بالاتری برخوردار هستند که به مراتب قیمت فروش آن ها در بازار هم بیشتر خواهد بود.

صادرات خرما مضافتی بسته بندی به بازار داخلی و خارجی

همانطور که در بخش های ابتدایی گفته شد، خرما مضافتی نوعی خرمای تجاری هم به حساب می آید. زیرا کشورهای بسیاری خواهان تناژ بالایی از این خرما بوده و سالانه مقدار زیادی از برداشت خرما مضافتی از باغات بم، به صادرات اختصاص پیدا می کند.
بر عکس خرماهای دیگری که در سیستان بلوچستان و … برداشت می شوند و به خاطر کمبود امکانات برای آماده سازی بصورت فله به کشورهای همجوار صادر می شوند، خرما مضافتی تمامی امور آماده سازی و بسته بندی آن با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و استانداردها در بازار داخلی ایران صورت می پذیرد.
این خرمای آماده شده برای صادرات، نهایتاً توسط شرکت های بازرگانی مربوطه، به کشورهای زیر راه پیدا می کند:

 • روسیه
 • کانادا
 • عراق
 • گرجستان
 • ارمنستان
 • هند
 • چین و غیره.

جالب است بدانید که بخشی از خرمای مضافتی صادراتی در بازار داخلی هم توزیع می شود. با این تفاوت که قیمت فروش آن در مقایسه با خرماهای مضافتی که برای مصارف داخلی آماده سازی شده بودند، بیشتر است.

صادرات خرما مضافتی بسته بندی

نمایندگی آنلاین فروش عمده خرما مضافتی بم

فروش عمده و خرد خرما مضافتی بم، به شکل و شیوه های مختلفی انجام می شود. مثل:

 1. خرید از کارخانه های تولیدی که فروشندگان مستقیم و غیر واسطه ای هستند و قیمت فروش خرما در آن ها بسیار مناسب و زیر قیمت بازار می باشد.
 2. خرید از نمایندگی های فروش در شهرهای مختلف که زیر نظر تولید کنندگان فعالیت داشته و قیمت عرضه خرما توسط آن ها، قیمت کارخانه تولیدی بوده و بهترین گزینه برای کسانی هستند که قصد خرید خرما مضافتی ارزان و باکیفیت را داشته اما به کارخانه تولیدی دسترسی ندارند.
 3. دلالان و واسطه های فروش که قیمت خرما مضافتی در آن ها به نسبت بیشتر از کارخانه های تولیدی و نمایندگی فروش آنهاست. این دلالان برای خرید خرد خرما به منظور تامین مصرف روزانه، روش انتخابی خوبی به حساب می آیند.
 4. سایت ها و نمایندگی های آنلاین فروش عمده خرما مضافتی بم در فضای مجازی که خرید از آن ها آسان ترین، سریع ترین و کم هزینه ترین روش ممکن می باشد. این سایت ها مشخصات کلی خرما را در اختیار مشتری قرار داده و این امکان را به مشتری می دهند تا با قیاس قیمت های فروش و مشخصات کیفیت های مختلفی از خرما مضافتی، خرید نهایی خود را با توجه به اولویت ها و بودجه انجام دهند.

کسانیکه قصد فعالیت در زمینه صادرات خرما مضافتی بسته بندی را دارند، از طریق سایت رسمی و نمایندگی آنلاین تولید کنندگان می توانند ثبت سفارش خود را انجام دهند.

ثبت سفارش از طریق این سایت ها، چندین و چند مزیت دارد:

 • در هزینه های شما صرفه جویی خواهد شد.
 • زمان شما در پروسه خرید ذخیره خواهد شد.
 • در هر ساعتی از شبانه روز قادر به ثبت سفارش خواهید بود.
 • دسترسی به لیست قیمت ها برایتان آسان خواهد گردید.
 • به راحتی خواهید توانست انواع کیفیت های خرما را با یکدیگر قیاس نمایید.
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سجاد روزبه
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09131465466
کانال تلگرام: Hirmana_co@
اینستاگرام: Hirmana_co
پست الکترونیکی: Hirmana.co@gmail.com