هیرمانا
یکشنبه , تیر ۲۰ ۱۴۰۰
خانه / خرما کلوته / صادرات خرمای کلوته دونم ایران به روسیه

صادرات خرمای کلوته دونم ایران به روسیه

صادرات خرما کلوته دونم ایران به روسیه یک موفقیت بی‌نظیر بوده که حاصل اعتماد شما کشاورزان عزیز به ما است. اگر شما هم تاکنون از این فرصت بی نصیب مانده اید، سریعتر با ما تماس حاصل فرمایید.

خرمای کلوته دونم و خواص آن

خرما یک میوه بسیار خوشمزه و پرطرفدار در تمام دنیا است این میوه علاوه‌ بر مزه‌ی خوب آن بسیار هم پرخاصیت است.
خرما کشتی است با گسترده‌گی فراوان که گونه‌های مختلف آن عمدتا در نیمکره شمالی و در کشور‌های ایران، پاکستان، عراق، عربستان، و سایر کشورهای عربی حاشیه شمال آفریقا و ایالات متحده آمریکا و در نیمکره جنوبی نیز به طور پراکنده دیده می‌شود.
میوه خرما دارای تنوع بسیار بالایی است اما به گزارش گروه سلامت عصر ایران تمامی انواع خرما لزوما برای مصرف انسان و تولید صنعتی مناسب نیستند و در حقیقت تنها حدود ۲۰۰ الی ۴۰۰ نوع این میوه برای تجارت و مصرف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
قدمت کشت پروش نخل خرما به بیش از ۷،۰۰۰ سال پیش باز می‌گردد و یکی از قدیمی‌ترین گیاه کشت شده توسط انسان است.
خرما بطور سنتی برای اهداف پزشکی مختلف مورد استفاده قرار گرفته و مطالعات جدید نیز نشان داده‌اند که برخی از انواع این میوه به واسطه خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و ضد باکتریای، خود می‌تواند به پیشگیری از برخی بیماری‌ها بهبود بخشد و به برخی شرایط سلامت انسان کمک کند.
خرمای کلوته دونم جزو خرماهای مرطوب ایران به حساب می‌آید.
در جیرفت و نواحی اطراف جیرفت و روستاهای توابع آن این نوع خرما قابل کشت است.
میوه خرمای کلوته دونم در ابتدا به رنگ قرمز می‌باشد و از لحاظ شکلی شباهت زیادی به خرمای مضافتی دارد که دارای کیفیت مناسب است و از اغلام تجارتی ایران بشمار می‌رود.
خرمای کلوته دونم از نوع دانه درشت است و با توجه به کیفیت بالا و قیمتی مناسب، دارای بازار داخلی و بین المللی خوبی است.
این نوع خرما هم بصورت بسته بندی‌های متنوع و هم بصورت فله به بازار ارائه می‌گردد.
این خرمای دارای ویژگی‌های خاصی می باشد که به سبب همین ویژگی‌ها است به صادرات خرمای کلوته دونم رونق می‌بخشد. برای کسانی که می‌خواهند اطلاعات زیادی را درباره خرمای کلوته دونم کسب کنند.
جالب است بدانید که این نوع خرما در شهرهای جنوبی ایران کاشت می‌شود و دارای نخل بسیار بلندی بوده که مزه بسیار جالب این خرما توانسته در بین مردم جای باز کند و به عنوان یک خرمای خوشمزه فروش مناسبی داشته باشد.

صادرات خرما کلوته دونم

تفاوت خرمای کلوته و مضافتی در چیست؟

خرمای مضافتی را به جرات می‌توان یکی از خوشمزه‌ترین خرماهای دنیا دانست، این خرما در اصل بصورت رطب در سرد خانه‌ها ذخیره می‌شود.
مضافتی خرمایی است که عموم مردم از آن مصرف می‌کنند.
ایده آل ترین رنگ برای نوع مرغوب خرمای مضافتی رنگ مشگی است.
میزان رطوبت این نوع خرما بین ۱۴% تا ۳۶% است که با زمان کشت و منطقه کشت شده متغیر است.
بیشترین مناطق که این محصول در آن کشت می‌شود بم و روستاهای اطراف آن (جیرفت، نرماشیر، بروات) می‌باشد.
البته کیفت خرمای کاشته شده در بم بی نظیر است و قابل مقایسه با خرماهای نقاط دیگر نیست.
این نوع خرما پس از کاشته شدن و چیده شدن در کارتن‌های مناسب مصرف و در سرد خانه‌های بزرگی که اکثرا در مناطق بم ایجاد شده در مای ۵ درجه سانتی‌گراد نگهداری می‌شود..
ایده آل ترین وزن جهت مصارف داخلی وزن‌های بین ۸ کیلوگرم تا ۱۰ کیلوگرم است.
در این وزن خرمای مضافتی دارای کیفیت مناسب و شیره مطلوبی می‌باشد و برعکس مصرف داخلی، جهت صادرات از وزن‌هایی بین ۶/۵ تا ۷/۵ استفاده می‌شود که بیشتر به دلیل کم شیره بودن و شرایط مناسب نکهداری از این وزن استفاده می‌شود.
بسیاری از خرماها را می‌توان در هوای آزاد نگهداری کرد، اما شرایط نگهداری این نوع خرما منحصر به فرد می‌باشد و حتما باید در سردخانه و در یک دمای استاندارد نگهداری شود.
این خرما مقادیر بالایی پتاسیم و آهن را دارا می‌باشد.

خرمای کلوته در دسته بندی خودروها در بین خرماهای خشک و مرطوب قرار می‌گیرد و جزء دسته خرماهای نیمه مرطوب به حساب می‌آید. شیره موجود در ساختار ذاتی آن متوسط می‌باشد و نه بدون شیره است و نه شیره زیادی دارد. اندازه این خرما بین ۲ تا ۴ سانتی‌متر است که بستگی به نوع خرمای کلوته متغیر است اما بصورت کلی بین ۱۳ تا ۲۳ درصد متغیر می‌باشد.
رنگ این میوه در ابتدا قرمز و شکل ظاهریش شباهت زیادی به خرما مضافتی دارد.
برداشت خرمای کلوته در ابتدای شهریور ماه آغاز می‌شود.
حال که بطور مختصر از خرمای مضافتی و کلوته صحبت کردیم شما نیز پی به تفاوت‌های این دو خرما از یکدیگر باید برده باشید.
خرمای کلوته و مضافتی علارقم شباهت ظاهری که به یکدیگر دارند تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارند که این تفاوت‌ها باعث تمایز این دو از یکدیگر شده است.
این دو خرما از لحاظ رنگ، اندازه شیره، شرایط نگهداری، دسته بندی(خرمای مضافتی جزو خرماهای مرطوب و کلوته جزو نیمه مرطوب است)، زمان برداشت با یکدیگر تفاوت دارند.
همچنین خرمای کلوته بیشتر به جیرفت و خرمای مضافتی به بم تعلق دارد.

صادرات خرما کلوته دونم

صادرات خرمای کلوته دونم به روسیه

از بین کشورهای اروپایی روسیه، میانه خوبی با ایران دارد و طی این سال‌ها که ایران مورد تحریم‌های بی‌رحمانه آمریکا قرار گرفته برخلاف سایر کشورهای اروپایی همواره، همراه و هامی ایران بوده است.
از این رو روابط سیاسی و تجاری خوبی بین دو کشور وجود دارد.
صادرات خرما کلوته دونم به کشور روسیه در واقع به موقعیت‌های جغرافیایی و آب و هوای کشور روسیه که کاملا سرد است و امکان کشت خرما را ندارد نیز می‌تواند مرتبط باشد.
از طرفی کیفیت خرمای ایران و همچنین قیمت مناسب آن، روسیه را ترغیب می‌کند که این خرما را وارد کند.
مردم کشور روسیه به ارزش غذایی این میوه پی برده‌اند و سرانه مصرف بالایی دارند حتی سوریه بالاتر از میانگین مصرف جهانی، خرما مصرف می‌کند که این شاید بخاطر شرایط آب و هوایی این کشور باشد که مردم را به سمت این خوراکی با طبع گرم می‌کشاند.
یکی از دلایل صادرات خرما کلوته دونم به روسیه در واقع به وجود جمعیت ۲۵ میلیونی مسلمانان در روسیه و جایگاه خرما در بین مسلمانان مربوط می‌شود.
کشور سوریه هم همانند سایر کشورهای اروپایی یکی از خریداران همیشگی خرمای ایران بوده است که با توجه به بهبود وضعیت در سال‌لای اخیر حجم صادرات نیز به این کشور افزایش یافته است.
در بین خرماها، خرماهای کبکاب، خرمای مضافتی، خرمای سایر و خرمای کلوته بیشتر از دیگر خرماها میزان صادرات را داشته اند.

شرکت پخش عمده بهترین خرما کلوته ایران

شرکت ما علی رغم موفقیت‌های خود در زمینه صادرات خرما کلوته دونم، در بخش داخلی نیز توانسته بصورت عمده به هر میزان که نیاز باشد خرمای کلوته دونم را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.
قبل از اینکه اقدام به خرید خرمای کلوته کنید می توانید از مشاوره های رایگانی که مشاورین گروه تجاری خرما هیرمانا می دهند، به خوبی استفاده کرده باشید.
پس فرصت را غنیمت شمرده و در کمترین زمان ممکن، بهترین خرما کلوته ایران را بدون هیچ واسطه ای سفارش خرید دهید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سجاد روزبه
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09131465466
کانال تلگرام: Hirmana_co@
اینستاگرام: Hirmana_co
پست الکترونیکی: Hirmana.co@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروشگاه خرما کلوته درجه یک

فروش خرمای کلوته درجه یک جیرفت در تبریز

خرمای کلوته درجه یک جیرفت در تبریز و سایر شهرهای بزرگ کشور، هم اکنون با …