هیرمانا
چهارشنبه , آذر ۱۲ ۱۳۹۹
خانه / خرما سایر / خرید خرمای سایر بدون هسته صادراتی شادگان

خرید خرمای سایر بدون هسته صادراتی شادگان

خرید خرمای سایر بدون هسته و یا با هسته صادراتی تولید شهرستان شادگان، از چه مراکزی ممکن می باشد؟ آیا می دانید خرمای سایر کدام نوع خرما بوده و چه خصوصیاتی دارد؟ در خصوص قیمت فروش خرمای سایر در بازار این روز ها چه می دانید؟
در منطقه جنوب کشور به خاطر شرایط آب و هوایی مساعد و خاک مناسب، نخلستان های بزرگ خرما وجود دارد که هر ساله سرانه تولید آن ها افزایش پیدا می کند. این نخلستان ها علاوه بر اینکه با خرما های تولیدی هر ساله خود، نیاز بازار داخلی را پاسخگو هستند، نیاز بازار برخی از کشور های خارجی را هم تامین می کنند.
یکی از خرما هایی که صادرات آن از ایران به کشور های دیگر در تناژ بالا صورت می پذیرد، خرمای سایر است که با نام خرمای استعمران هم در بازار شناخته می شود.
برای شناخت بیشتر این خرما و آگاهی از مشخصات آن، می توانید به ادامه متن مراجعه نمایید.

انواع خرمای سایر در بازار کدام اند؟

خرمای سایر یا همان خرمای استعمران، از نظر کیفیتی در انواع مختلفی روانه بازار فروش می شود. این خرما از لحاظ سطح کیفیت به پنج دسته مجزا تقسیم بندی شده که هر یک دارای سایز متفاوت، میزان قند گوناگون و میزان مرغوبیت مختلفی هستند.
این خرما ها به ترتیب کیفیت خوب به متوسط نام برده شده اند:

 • خرمای سوپر سلکت سایر
 • خرمای سلکت سایر
 • خرمای گرید B سایر
 • خرمای GAQ
 • خرمای FAQ
یعنی در بار تولیدی خرمای سایر شادگان، خرمای SUPER SELECT از کیفیت بی نظیری برخوردار بوده و در مقابل آن خرمای FAQ وجود دارد که سطح کیفیتی به نسبت کمتر از سوپر سلکت داشته است.
جالب است بدانید که خرمای سایر در بازار فروش، به دو شکل عرضه می شود:

 1. بدون هسته
 2. با هسته

به خاطر فرآیند آماده سازی دشوار تر خرمای سایر بدون هسته، قیمت خرید و فروش آن در بازار به نسبت گران تر از خرمای سایری خواهد بود که با هسته به بازار عرضه می شود.

خرید خرمای سایر

مشخصات خرما سایر صادراتی شادگان

بی شک کسی که قصد خرید خرمای سایر را داشته باشد، تمایل دارد در مورد مشخصات آن هم بداند. ما اینجا هستیم تا شما را با مشخصات و ویژگی های منحصر به فردی که باعث شده تا خرمای سایر شادگان در بازار مطرح شود و در میان کشور های خارجی خواهان داشته باشد، آشنا نماییم.
این مشخصات عبارتند از:

 1. قند بالای موجود در خرمای سایر که بیش از ۷۵% می باشد.
 2. رطوبت کمتر از ۱۸% خرمای سایر که باعث شده مدت زمان زیادی قابل نگهداری باشد.
 3. صادرات آسان آن به کشور های خارجی به خاطر عدم نیاز به کانتینر های یخچالی.
 4. درشت بودن سایز دانه های خرمای سایر و به نوعی مجلسی بودن آن.
 5. رنگ قهوه ای خوش رنگ و طعم فوق العاده ای که خرمای سایر دارد و …

آنقدر بازار فروش خرمای سایر یا همان خرمای استعمران در داخل کشور داغ است که اگر میزان فروش انواع خرما در کشور را برابر با ۱۰۰ درصد بدانیم، چیزی قریب به ۴۵ درصد آن به خرمای سایر شادگان اختصاص پیدا می کند. حال فرق نمی کند این خرما، خرمای صادراتی باشد و یا خرمایی که برای مصارف داخلی آماده سازی شده است.
تفاوتی که خرمای صادراتی سایر شادگان با خرمای مصرف داخلی دارد، در کیفیت، نوع بسته بندی، وزن بسته ها، قیمت فروش و مواردی از این قبیل می باشد.

خرید خرمای سایر

قیمت خرما سایر چه رنجی در بازار دارد؟

نسبت به کیفیت فوق العاده و طعم بی نظیری که خرمای سایر دارد، قیمت آن دارای رنج متوسطی است و نمی توان گفت که خرمای بسیار گران یا خرمای بسیار ارزانی است.
از آنجایی که میزان تولید خرمای سایر در بازار ایران به بیش از ۷۰ درصد می رسد، دسترسی به آن در بازار راحت است و نمی توان گفت که خرمای کمیابی بوده و به همین خاطر از قیمت فروش بالایی در بازار برخوردار می باشد.
اما لازم است بدانید که تفاوت سطح کیفیت، میزان خرید، شیوه خرید و مسائلی از این قبیل هم تا حد زیادی بر رنج قیمت خرید و فروش خرمای سایر تاثیر خواهد داشت.
پیشنهاد می شود قبل از خرید خرمای سایر، از مراکز فروش متعدد استعلام قیمت بگیرید. زیرا برخی از مراکز فروش، مراکز فروش واسطه ای بوده و نا خودآگاه خرمای سایر را با قیمتی بالاتر از قیمت اصلی در اختیارتان قرار خواهند داد. استعلام قیمت گرفتن از فروشگاه های مختلف، شما را آگاه می سازد که کدام فروشنده، فروشنده مستقیم و بدون واسطه بوده و کدام فروشنده به صورت غیر مستقیم و واسطه ای انواع خرما سایر را در اختیار شما قرار می دهد.

خرید خرمای سایر

خرید خرمای سایر درجه یک شادگان

خرمای سایر درجه یک و باکیفیت شادگان را به شیوه های مختلفی می توان خریداری نمود. راهکار های خرید را از دو لحاظ می توان دسته بندی کرد:

 1. یکی مستقیم و غیر مستقیم بودن
 2. دیگری حضوری و اینترنتی بودن

در بخش قبل راجع به مراکز فروش مستقیم و غیر مستقیم صحبت کردیم. اما برای درک بهتر، مراکز فروش مستقیم و غیر مستقیم را مثال خواهیم زد:

 • مراکز فروش مستقیم: درب کارخانه تولیدی و نمایندگی رسمی فروش
 • مراکز فروش غیر مستقیم: عاملان فروش برند های مختلف در سطح کشور

اما دسته بندی دیگر راهکار های خرید، حضوری و یا اینترنتی بودن ثبت سفارش می باشد.
تکنولوژی و راه های ارتباطی امروزه پیشرفت های بسیاری کرده است. برای همین، افراد هم بایستی با این تکنولوژی ها آشنا شده تا از دیگران عقب نمانند. یکی از پیشرفت های امروز، فراهم شدن امکان خرید اینترنتی خرمای سایر درجه یک شادگان از سایت های فروشنده به صورت غیر حضوری و اینترنتی می باشد.

شاید در دیدگاه اول، خرید اینترنتی خرما برایتان جالب توجه نباشد، اما باید گفت که اگر آن را مورد بررسی قرار داده و مزایا و معایب آن را مورد بحث قرار دهید، متوجه خواهید شد که مزایای این روش خرید از معایب آن خیلی بیشتر است.
خرید های حضوری که همیشه زمان بر و هزینه بر بودند، این روز ها در حال منسوخ شدن هستند و دارند جای خود را به فروشگاه های ثبت سفارش اینترنتی می دهند.
آیا شما تا به حال خرید خرمای سایر را از سایت های اینترنتی انجام داده اید؟

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
نرجس فیروزی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09171347651
کانال تلگرام: Hirmana_co@
اینستاگرام: Hirmana_co
پست الکترونیکی: Hirmana.co@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرما سایر شادگان

سایت فروش خرما سایر شادگان مرغوب

خرما سایر شادگان مرغوب را می توانید از سایت های فروش مجازی خریداری کنید. این …